כמה מילים עלי...

ערכת חכמת נשים נוצרה מתוך מסע חיפוש אישי שלי למצוא דרך שתעזור לנו, הנשים, להתבונן במי שאנחנו, לגלות את חכמת גופנו, את כוחות הריפוי ואת העוצמה החבויה בנו.

ובמהלך הדרך, לפני כמה שנים, חלמתי חלום
ואני מהלכת בתוך מערה מעוטרת דמויות נשים מהתנ”ך, והן מספרות לי את סיפורן. חוה, שרה, רבקה, רחל, לאה, רות, דבורה ורבות אחרות. המערה עמוקה, קירות המערה צבעוניים והציורים מעוררים בי התרגשות וגעגוע. אוויר המערה סמיך, ואני חשה כי סודות טמונים בו בעבורי.

והחלום הצית את דמיוני והוליך אותי לחפש את החכמה הטמונה בתת-מודע הנשי התרבותי שלנו, בסיפורי נשות התנ”ך. חזרתי וקראתי את סיפוריהן שוב ושוב בעיניים בוגרות, וגיליתי אוצר. גיליתי אוצר של נשים קדמוניות בעלות חזון, משוררות, נביאות ויוצרות, נשים שהשתחררו מהכבלים ומצאו את החופש. מצאתי גם נשים שהסתירו את רצונן ומילאו את צורכי האחר, נשים שנותרו כבולות ובתוכן מסתתרת עוצמה המבקשת להתגלות ולעשות תיקון.

גיליתי בנשות התנ”ך מראה המשקפת עבורנו את נימי הנפש הנשית ומצאתי שכולן קיימות בתוכנו ולמעננו. יש בהן ערניות ושותפות במסע חיינו ויש בהן רדומות וחבויות אך כולן מצויות שם לקחת חלק במסע חיינו.

ואז עלה מתוכי הרעיון ליצור קלפי חכמת נשים – לעורר ולהחיות את נשות המקרא להיות לנו מורות רוחניות ומקור השראה במורכבות חיינו. וכך התחלתי מסע שארך כחמש שנים, מסע יצירת הקלפים, מסע להגשמת חלום. שקעתי בהבנת הדמויות, בגילוי המסרים הטמונים בסיפוריהן, בהבנת חלקי הנפש שהן מבקשות לעורר בנו ובכתיבת מסעות בדמיון להעמקת התהליך.

ובדרך פגשתי את רינת ינאי שציירה את הקלפים ולמסע היצירה נוספו גוונים חדשים. רינת היא מטפלת באמנות המלווה תהליכים טיפוליים בפגועי נפש. עובדת במגוון שיטות ומשלבת בעבודתה כלים יונגיאניים וקלפים טיפוליים. רינת, הינה אמנית אשר למדה יהדות ופמיניזם יהודי (לימודי MA).

וכך חברו להם עולם הנפש של רינת ועולם הנפש שלי למפגש מיוחד, עוצמתי ופורה עם עולמן של הנשים המקראיות. ורינת, בחכמת מכחולה, הפכה את הרעיונות לציורים והוסיפה חיים וצבע לנשות קדם.
חודשים הפכו לשנים ומסע יצירת הקלפים בהשראת נשות קדם, קם והתממש. מסע שהיה מרתק ומרגש, מסע ארוך של הליכה אל הלא נודע, הפך לי מחלום למציאות והביא לחיי חוויה מדהימה של יצירה והגשמה.


ומי אני ?
גדלתי בתל אביב. ילדה מתבוננת וסקרנית. נעוריי ב”בני עקיבא” והיותי מדריכה הוסיפו לי רבות בתהליך ההתפתחות שלי ונראה שזרעו את הזרעים הראשונים לסקרנות שלי להעמיק בסיפורי הנשים המקראיות ולגלות את כוחן ואת עוצמתן.
כשהייתי בת תשע-עשרה נהרגה אמי בתאונת דרכים, וכאב האבדן והחסר הפך לחלק ממני והשפיע על דרכי.
ובצד הכאב נישאתי והייתי לאם. וילדיי, אביה, יאיר ויובל ומשפחתי הביאו לחיי  עוצמות מיוחדות של אהבה, התרגשות ושמחה.
למדתי והייתי לפסיכולוגית. ומסע הנפש שלי פגש במסע הנפש של אחרות. מסע המהול בכאב, בפחד, ובהתמודדות, והביא אותי לחפש דרכים נוספות  לריפוי ולהתפתחות
ובתוך מרוץ החיים האישי שלי מצאתי את עצמי סובלת מכאבי גב, שגרמו לי להתעורר, להקשיב לגופי, לגלות את חכמת הריפוי המצויה בו עבורי ולשלב בחיי את התנועה והריקוד שהביאו לי ריפוי שלם ומיטיב.
למדתי פסיכודרמה, הנחיית קבוצות והנחיית מעגלי נשים. וחיפשתי לגלות את הסוד,להרחיב עוד את דרכי ההתמודדות, להבין את הדרך. וכך, מצאתי עצמי במסע במנהרת הזמן, פוגשת את הידע הנשי הקדום החבוי בנבכי הלא מודע הקולקטיבי שבנפשנו. מגלה את כוחה של המורשת הרוחנית הנשית, את עוצמתן של נשות האומה הקדומות, לפתוח לנו שער לשינוי חשיבתי ורגשי ולאפשר לנו דרך חדשה ובלתי צפויה במסע חיינו.

ואני מזמינה אותך להצטרף אליי, לשלוח יד אל מעמקי נפשך, לשמוח בחכמת נשות קדם המצויה בך ולאפשר לה ללוות אותך במסע הנפש האישי והמיוחד שלך.